Červenec 2010

Zápisek I. - oznam

26. července 2010 v 22:52 | Michlík |  Můj milý deníčku,
Ahojky lidi,
tak tu podlouhé době zase něco píši. Článečky uveřejňované poslední měsíce byly předchystané ale teď se můžete zde těšit na nové rubriky a článečky. Na co například?
Protože jsem knihomol, tak tu nesmí chybět sekce s knížkami - recenze, pozvánky, tipy, obsahy, postřehy a několik mých poznámek čím mě zaujaly a proč je doporučuji dál.
Taky jsem dostala od svého otce předloni digitální fotoaparát, sice staršího data výroby ale má 2 obrovské výhody - je můj a na začátečnické pokusy mi bohatě stačí. Ráda bych uveřejnila nějaké fotečky a moc bych uvítala Vaše rady a připomínky.
Pokud se mi bude chtít něco učit do konce velkých prázdnin, dám sem své přepsané poznámky za školy.
Třetí nová rubrika bude obsahovat zajimavé a užitečné (většinou) odkazy, na které jsem při svém brouzdání vodami internetu narazila.
To by mělo být momentálně vše. Poslední  dny byly náročné kvůli cestování, tak jdu pustit proběhnout naší králičici Lili (ty dvě i nejsou překlep ani chyba ale ona se tak jmenuje) a poté zalézt do postele.
Určitě se zde pravděpodobně objeví i další článečky kromě již výše zmíněných ale jsou momentálně ve hvězdách.

Bydlení podle zvěrokruhu IX. - Lev

23. července 2010 v 19:00 | Michlík |  Zajimavosti

Lev si byt zařídí luxusně
( 23.7. - 22.8.)

Lev je další ohnivý živel, kterému ovšem patří Slunce - zdroj vitality a zdraví. Jeho byt by měl podporovat tyto energie, aby se v něm přirozeně "dobíjel", a tak zůstal v dobré mysli a nesmutněl, či nebyl slabý jako moucha. Místnosti by měly být vzdušné, zařízené pár kusy naprosto luxusního nebo velmi kvalitního, nejraději značkového nábytku. Obrazy -originály jsou naprostou samozřejmostí.

Stěny by měl mít Lev bílé, aby nábytek a interiér dokonale vynikl. Materiál dřevo a kámen, s kovem opatrně a spíš hodně skla a vitráží. Jeho slabůstkou je koupelna. Měla by být zařízena velmi pečlivě, s možností výhledu na zahradu nebo aspoň s možností okna, které bude dekorováno živou zelení. Lev miluje vůně spíše těžší, éterické jako růže nebo jasmín. V koupelně by rovněž mělo být výrazné zrcadlo a pocit dokonalého pohodlí a luxusu.

V ložnici satén, damašek, velká manželská postel, která něco vydrží. Barvy okrové žluti, medu, kontrasty něžné modré a šeříkově fialové a zlaté doplňky. Tvary proměnlivé, spíš lehce kontrastní, pokud jde o ložnici, pouze oblé.

Jemné nasvícení spoustou lampiček nebo svíček Lva krásně stabilizuje a dodává pocit klidu do mysli i duše. Lev nesnáší hlučnost, pouze měkkou a kvalitní hudbu, i když je sám někdy dost hlučný. Potřebuje aby byt rezonoval s jeho hlasem, aby měl pocit, že vše má i zde "pod kontrolou".